32 753 90 99

Prowadzenie ksiąg KPiR

Posiadając swoją firmę doskonale zdajesz sobie sprawę jak wiele czas zajmuje Ci poprawne prowadzenie Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów. Nie każda firma może sobie pozwolić na zatrudnienie własnej księgowej, a księgowanie zdarzeń gospodarczych w PKPiR oraz sprawdzanie dokumentów pod względem formalnym i rachunkowym czy sporządzanie deklaracji VAT przejmuje Twój czas przeznaczony na prowadzenie działalności profilowej swojej firmy. W tym właśnie momencie najlepiej jest poszukać firmy fachowo zajmującej się takimi zagadnieniami jak prowadzenie ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i trwałych, prowadzenie ewidencji wyposażenia, sporządzanie zeznań rocznych właścicieli oraz prowadzenie rejestrów zakupu i sprzedaży VAT. Jest to także korzystna ze względu na naglące terminy składania PKPiR, a jak wiadomo pośpiech jest złym doradcą. Natomiast skorzystanie z usług poważnej firmy zajmującej się wyżej wymienionymi zagadnieniami.

Ewidencja Ryczałtowa

Profesjonalna firma o profilu doradztwa podatkowego zajmuje się wieloma trudnymi dla przeciętnego przedsiębiorcy takimi jak na przykład prowadzenie Ewidencji Ryczałtowej, czyli między innymi sporządzanie deklaracji VAT, prowadzenie rejestrów zakupu i sprzedaży VAT, oraz sporządzanie zeznania rocznego w formie PIT-28. Nieprzejrzystość przepisów podatkowych, również może stanowić poważne zagrożenie dla Twojej firmy, jednak fachowy doradca finansowy, stałe doskonalący swoją wiedze, pomoże Ci w rozeznaniu się z kruczkami prawnymi, które mogłyby okazać się niebezpieczne. Dużym ułatwieniem będzie zlecenie komuś prowadzenie wykazu wyposażenia, środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, jak również zapis w ewidencji przychodów i wyliczanie zobowiązania podatkowego. Właśnie dlatego przed upływem terminu składania wszelkich deklaracji podatkowych warto zapoznać się z ofertą doradcy podatkowego.

Księga Handlowa

Prowadzenie księgi handlowej jest w prawdzie konieczne dla twojej firmy, ale zajęcie to kradnie niemiłosiernie dużo czasu. Analiza zapisów na kątach z uwzględnieniem rozrachunków pieniężnych, środków trwałych, rozrachunków publiczno-prawnych, kontrahentów, rozrachunków z pracownikami, kosztów i przychodów, a to nawet nie połowa zagadnień związanych z prowadzeniem przez Twoją firmę Księgi handlowej. Warto w tym względzie skorzystać z oferty profesjonalnej firmy zajmującej się doradztwem podatkowym, która w ramach usługi comiesięcznej wykona dla Ciebie między innymi analizę poprawności formalnej i merytorycznej przekazywanych przez zleceniodawcę dokumentów księgowych, prowadzenie ksiąg handlowych zgodnie z wymogami ustawy o rachunkowości oraz bieżące ewidencjonowanie operacji gospodarczych na kontach syntetycznych i analitycznych.

Obsługa kadrowo płacowa

Twoja firma zatrudnia wielu ludzi? Jeśli tak to z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego jak wiele czasu zajmuje Ci prowadzenie rozliczeń kadrowo płacowych, jednak możesz zlecić to zajęcie firmą doradztwa podatkowego, która w niezwykle profesjonalny sposób prowadzenie imiennych kart przychodów pracowników, innych kartotek wynagrodzeń, sporządzanie list płac pracowników i przedsiębiorców, PIT-11, PIT-40, naliczanie składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, sporządzenie miesięcznych deklaracji rozliczeniowych dla potrzeb ZUS, nadzór nad dokumentacją kadrową i wiele innych niezwykle ważnych zagadnień, które są niezbędne dla prowadzenia Twojej firmy. Skorzystanie z obsługi kadrowo płacowej za pośrednictwem biura doradcy podatkowego, będzie bardzo dobrą inwestycją we własny biznes, ponieważ Tobie zapewni czas na pełny dozór działalności, a Twoi pracownicy będą się czuli bezpiecznie przez co wydajność ich pracy znacznie wzrośnie.

Rozliczanie podatkowe i ZUS

Czy zdarza Ci się pomylić w trakcie wypełniania druków rozliczeń podatkowych i ZUS? Jeśli tak to niezwłocznie musisz zapoznać się z ofertą profesjonalnych biur doradztwa podatkowego. Takie biuro jest w stanie wypełnić za Ciebie tego typu rozliczenia, ale także w razie konieczności pomoże Ci sporządzić odwołanie od decyzji, wniosków o interpretacje do Ministra Finansów oraz innych pism. Profesjonalny doradca podatkowy zapewni Ci też pomoc w wyborze najkorzystniejszej formy opodatkowania.

Spadki i darowizny

Często spadek i darowizna wiążą się z nieoczekiwanymi kosztami. Masz z tym jakiś problem? Skontaktuj się z doradcą podatkowym, który pomoże Ci uniknąć zbędnych kosztów, przygotuje dokumentacje na potrzeby urzędu skarbowego w tym zeznań na podatek SD-3 oraz zgłoszeń SD-Z2